Rubriky
Kancelář OSH Zasloužilí hasiči

Smuteční oznámení

S hlubokým zármutkem Vám oznamujeme, že nás dne 25. března 2021 navždy opustil ve věku nedožitých 88 let náš Zasloužilý hasič, pan Zdeněk Nytra st.

Pan Zdeněk Nytra byl členem SDH Janovice od roku 1948. V daném více jak 70 letém období zastával funkce od velitele sboru, velitele okrsku, starosty Sboru, revizora účtu. Řadu let byl pracovníkem OV SPO, následně pak OSH Frýdek-Místek.
Byl absolventem dálkové školy PO v Bílých Poličanech. Nositel odznaku VP I stupně, později Hasič II, dále rozhodčí pro požární sport  I. stupně. Od vzniku aktivu ZH OSH FM byl jeho vedoucím až do roku 2014. Od obnovení činnosti HVP v roce 1992 byl aktivním obchodním zástupcem za okres.
Za svou aktivní činnost v dobrovolném hasičstvu byl oceněn a vyznamenám mnoha vyznamenáními. Titul ZH obdržel v 10/1994. V roce 2004 obdržel Čestnou medaili HZS ČR a nejvyšší řád, Záslužný Řád českého hasičstva v roce 2008. V roce 2018 obdržel medaili Za mezinárodní spolupráci I.stupně, zvláště s polskými stražakami. Za tuto aktivitu byl oceněn nejvyšším polským vyznamenáním a to Zlatým odznakem O.S.P.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..