Pohár starosty OSH-pozvánka

Informace pro soutěžní družstva sboru dobrovolných hasičů okresu Frýdek-Místek Na neděli 5. října 2014 od 9:00 hodin je naplánován start  soutěže o Pohár starosty OSH Frýdek-Místek.  Propozice soutěže najdete na stránkách OSH FM (www.oshfm.cz) viz odkazy.  Soutěž je vypsaná pro kategorie muži a ženy SDH z okresu Frýdek-Místek. Pokud máte zájem se této soutěže zúčastnit, je nutné osobně, nejpozději do 5. září 2014, podat přihlášku na OSH FM společně se startovným 300Kč. Tato částka zahrnuje startovné a stravu. Soutěž v kategorii muži se uskuteční pouze v případě, bude-li přihlášeno nejméně 15 družstev a v kategorii ženy, bude-li přihlášeno minimálně 7 družstev.  Pokud bude přihlášeno v některé kategorii méně družstev, soutěž se v dané kategorii neuskuteční a startovné bude družstvu, které se přihlásilo vráceno.  Pokud se do soutěže přihlásí, alespoň minimální počet družstev (15 / 7) a některé z přihlášených družstev se soutěže nezúčastní, startovné se nevrací. Všechny soutěžní družstva z okresu FM zve Odborná rada velitelů!

Pohar starosty – strucna pravidla

Pohar starosty OSH Frydek Mistek

Dvě reakce na Pohár starosty OSH-pozvánka

 • Michal Bílek říká:

  Pokud připomínky a komentáře dokáží opravdu něco změnit, tak tedy:
  – opravit chyby v textu.
  – soutěžící by měl mít platnou registraci, ale proč by nemohl být členem jiného sboru? V současném požárním sportu je zcela běžné, že členové menších sborů, kde nemají soutěžní družstvo, soutěží za jiný sbor. Samozřejmě jeden závodník by na této soutěži reprezentoval jen jedno družstvo.
  – odstranit body 9 a 10. Řídíme se formálně Směrnicemi hasičských soutěží (ne pravidly PS). Tato soutěž bude v disciplíně požární útok, je tedy zbytečné ptát se v testu na ostatní disciplíny. Směrnice by měl dokonale znát především vedoucí družstva a trenér (obdobný test považuji za přežitek dorostenecké kategorie).
  – oba pokusy provádět s vlastním strojem. Cizí stroj se nepoužívá už ani na postupových soutěžích. Vylosované stroje nebudou zcela totožné a přetlakový ventil tyto rozdíly neřeší. Co když dojde k poškození vylosovaného stroje během pokusu – čí to bylo vinou?
  – pro druhý pokus neřešit šířku hadic (anebo stanovit na C38, B63) – předepsané C42 a B65 vesměs družstva v našem okresu nemají, protože na okrsková kola používají C52 a B75, na ostatní soutěže C38 a B63. Zúčastněných družstev by bylo ještě podstatně méně.
  – jaký je předpokládaný termín soutěže? Jistě by to šlo sladit s Beskydskou ligou, Moravskoslezskou ligou a Gorolským pohárem.

  Cílem by asi mělo být uspořádat soutěž zajímavou, ne soutěž s podmínkami, které bude ochotno akceptovat ještě míň družstev, než na okresním kole.

 • Dalibor Velčovský říká:

  Zdravím všechny příznivce požárního sportu. Po přečtení těchto pravidel můžu už jenom konstatovat, že buď autor nežije v realitě dnešního sportu a nebo asi něco bere. Okresní soutěže se zúčastňuje čím dál míň družstev a to ze dvou důvodů. Málo kdo má lidi, aby umněli běhat stovky a ten druhý jsou současná pravidla. Tento druhý bod si autor asi ani neuvědomuje, protože vymýšlí už jen další „kraviny“ navíc. Zároveň dotace tohoto poháru značně převyšuje náklady toho minulého a který byl zrušen mimo jiné i kvůli nákladům. A hlavně, že je s tím hodně práce. Tak a teď opravdu „nevím“ co je organizačně a finančně nakladnější. Dalším bodem je, že se doslova prosí rozhodčí, aby šli na okresní potažmo krajské kolo a tady se vymyšlí ještě další soutěž z podobnou náročností. Z toho všeho mužu už jen usuzovat, že původní pohár byl zrušen účelově. Pravidla dál už rozpitvávat ani nemusím, protože Michal to celkem vystihnul. Závěrem má asi OSH hodně peněz z naších příspěvků, že chce rozhazovat za takovéhle pseudo soutěže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kalendář akcí

Výkonný výbor OSH FM
22.1.2020

OORM
28.1.2020

Odevzdání hlášení třinecká část, Dolní Líštná
30.1.2020

Vedení OSH FM
6.2.2020

OORR
11.2.2020

Vedení OSH FM
20.2.2020

Prodloužení kvalifikace rozhodčích v PS
29.2.2020

Výkonný výbor OSH FM
5.3.2020

Vedení OSH FM
21.5.2020

Výkonný výbor OSH FM
28.5.2020

Vedení OSH FM
22.6.2020

Vedení OSH FM
10.8.2020

Výkonný výbor OSH FM
13.8.2020

Shromáždění delegátů SDH
19.9.2020

ZPV
17.10.2020

Školení hospodářů SDH
31.10.2020

Školení starostů SDH
31.10.2020