Pohár starosty OSH-pozvánka

Informace pro soutěžní družstva sboru dobrovolných hasičů okresu Frýdek-Místek Na neděli 5. října 2014 od 9:00 hodin je naplánován start  soutěže o Pohár starosty OSH Frýdek-Místek.  Propozice soutěže najdete na stránkách OSH FM (www.oshfm.cz) viz odkazy.  Soutěž je vypsaná pro kategorie muži a ženy SDH z okresu Frýdek-Místek. Pokud máte zájem se této soutěže zúčastnit, je nutné osobně, nejpozději do 5. září 2014, podat přihlášku na OSH FM společně se startovným 300Kč. Tato částka zahrnuje startovné a stravu. Soutěž v kategorii muži se uskuteční pouze v případě, bude-li přihlášeno nejméně 15 družstev a v kategorii ženy, bude-li přihlášeno minimálně 7 družstev.  Pokud bude přihlášeno v některé kategorii méně družstev, soutěž se v dané kategorii neuskuteční a startovné bude družstvu, které se přihlásilo vráceno.  Pokud se do soutěže přihlásí, alespoň minimální počet družstev (15 / 7) a některé z přihlášených družstev se soutěže nezúčastní, startovné se nevrací. Všechny soutěžní družstva z okresu FM zve Odborná rada velitelů!

Pohar starosty – strucna pravidla

Pohar starosty OSH Frydek Mistek

Dvě reakce na Pohár starosty OSH-pozvánka

 • Michal Bílek říká:

  Pokud připomínky a komentáře dokáží opravdu něco změnit, tak tedy:
  – opravit chyby v textu.
  – soutěžící by měl mít platnou registraci, ale proč by nemohl být členem jiného sboru? V současném požárním sportu je zcela běžné, že členové menších sborů, kde nemají soutěžní družstvo, soutěží za jiný sbor. Samozřejmě jeden závodník by na této soutěži reprezentoval jen jedno družstvo.
  – odstranit body 9 a 10. Řídíme se formálně Směrnicemi hasičských soutěží (ne pravidly PS). Tato soutěž bude v disciplíně požární útok, je tedy zbytečné ptát se v testu na ostatní disciplíny. Směrnice by měl dokonale znát především vedoucí družstva a trenér (obdobný test považuji za přežitek dorostenecké kategorie).
  – oba pokusy provádět s vlastním strojem. Cizí stroj se nepoužívá už ani na postupových soutěžích. Vylosované stroje nebudou zcela totožné a přetlakový ventil tyto rozdíly neřeší. Co když dojde k poškození vylosovaného stroje během pokusu – čí to bylo vinou?
  – pro druhý pokus neřešit šířku hadic (anebo stanovit na C38, B63) – předepsané C42 a B65 vesměs družstva v našem okresu nemají, protože na okrsková kola používají C52 a B75, na ostatní soutěže C38 a B63. Zúčastněných družstev by bylo ještě podstatně méně.
  – jaký je předpokládaný termín soutěže? Jistě by to šlo sladit s Beskydskou ligou, Moravskoslezskou ligou a Gorolským pohárem.

  Cílem by asi mělo být uspořádat soutěž zajímavou, ne soutěž s podmínkami, které bude ochotno akceptovat ještě míň družstev, než na okresním kole.

 • Dalibor Velčovský říká:

  Zdravím všechny příznivce požárního sportu. Po přečtení těchto pravidel můžu už jenom konstatovat, že buď autor nežije v realitě dnešního sportu a nebo asi něco bere. Okresní soutěže se zúčastňuje čím dál míň družstev a to ze dvou důvodů. Málo kdo má lidi, aby umněli běhat stovky a ten druhý jsou současná pravidla. Tento druhý bod si autor asi ani neuvědomuje, protože vymýšlí už jen další „kraviny“ navíc. Zároveň dotace tohoto poháru značně převyšuje náklady toho minulého a který byl zrušen mimo jiné i kvůli nákladům. A hlavně, že je s tím hodně práce. Tak a teď opravdu „nevím“ co je organizačně a finančně nakladnější. Dalším bodem je, že se doslova prosí rozhodčí, aby šli na okresní potažmo krajské kolo a tady se vymyšlí ještě další soutěž z podobnou náročností. Z toho všeho mužu už jen usuzovat, že původní pohár byl zrušen účelově. Pravidla dál už rozpitvávat ani nemusím, protože Michal to celkem vystihnul. Závěrem má asi OSH hodně peněz z naších příspěvků, že chce rozhazovat za takovéhle pseudo soutěže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kalendář akcí

1.Krajské setkání praporů FM
14.9.2019

Vedení OSH FM
16.9.2019

Porada vedoucích MH 16:30
17.9.2019

Výkonný výbor OSH FM
18.9.2019

OORR
24.9.2019

OORP
25.9.2019

OKRR
9.10.2019

Vedení OSH FM
14.10.2019

ZPV
19.10.2019

Shromáždění představitelů SDH
30.10.2019

Vzdělávání vedoucích MH
2.-3.11.2019

Vedení OSH FM
11.11.2019

OORP
27.11.2019

OORR
2.12.2019

OKRR
6.12.2019

Vedení OSH FM
9.12.2019

Výkonný výbor OSH FM
11.12.2019